Pracownicy żłobka nr 2 wciąż opiekują się niepełnosprawną Julią

Bazarek dla Julii

Pracownicy żłobka nr 2 już kilka lat temu postanowili objąć długofalową opieką niepełnosprawną Julię. Co jakiś czas starają się wesprzeć jej mamę – Marlenę pomocą lub drobiazgami, na które nie może sobie na co dzień pozwolić.

– Nadal regularnie chcemy wspierać mamę Julii i Julię. W poprzednich latach wpadliśmy na pomysł, że bazarek będzie najlepszą formą. Ktokolwiek ma ochotę coś podarować na bazarek lub kupić serdecznie zapraszamy – skomentowała inicjatywę dyrektor Ewa Żytka – Rydosz.
Obecnie na bazarku są wystawanie gotowe zestawy, które mogą być doskonałym prezentem na Dzień Kobiet. O właśnie z okazji Dnia Kobiet ekipa ze żłobka pragnie zrobić niespodziankę i wesprzeć mamę Julii niezbędnymi artykułami potrzebnymi do pielęgnacji i wspierania rehabilitacji Julii.
Bazarek dostępny jest pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/615273299577485

Przypomnijmy kim jest Julia:

– Julia to wyczekane przeze mnie dziecko. Podczas porodu doszło do ostrego niedotlenienia, co miało konsekwencje w dalszym życiu i zdrowiu Juleczki. Obecnie zmaga się z wieloma schorzeniami, min. porażenie mózgowo-dziecięce, padaczką lekooporna, refluks i owrzodzenie przełyku, przedwczesne pokwitowanie i wiele innych. Jula jest dzieckiem leżącym, karmiona jest pegiem. Największym problemem jest padaczka lekooporna z którą cały czas walczymy. Obecnie próbujemy kolejnej metody, mianowicie diety ketogennej, która jest bardzo kosztowna, niestety mój budżet domowy nie jest wystarczający, aby móc zapewnić wszystkie potrzebne rzeczy. Dlatego też jestem zmuszona prosić o pomoc ludzi dobrej woli o wsparcie w leczeniu Julii – opowiada mama Julii, Marlena.