Pij SANÓWKĘ! Dziś ruszyła kampania zachęcająca do picia „kranówki”

 

Dziś ruszyła kampania zachęcająca do picia wody kranowej pod hasłem „PIJ SANÓWKĘ”, która ma na celu zachęcić mieszkańców Sanoka i okolicznych gmin do picia SANÓWKI – czystej wody z kranu.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.pijsanowke.pl na której na bieżąco będą umieszczane ciekawostki i ważne informacje na temat wody kranowej.

Odbyła się konferencja w której wzięła udział nowa burmistrzyni Jowita Nazarkiewicz, prezes SPGK Krzysztof Jarosz i podharcmistrzyni Maria Kurkarewicz wraz z harcerzami. Na Rynku powstanie sanockie poidełko z którego będzie można czerpać wodę.

– Mamy okres wakacji i letniej, gorącej pogody. Zamiast dźwigać butelki, które później lądują w koszu i rozkładają się setki lat, warto wybrać po prostu kranówkę. Nasza sanocka woda wbrew obawom jest naprawdę dobrej jakości, posiada mikroskładniki.  Litr wody w butelce kosztuje przynajmniej złotówkę, natomiast litr wody z kranu zaledwie 1 grosz – skomentował wydarzenie prezes Jarosz.

Przypomnijmy, że już setki lat temu królowa Bona zachwyciła się urodą sanoczanek, które piły i myły się właśnie w Sanie. 

Cóż drogie panie, może zamiast do kosmetyczki warto zażyć kąpieli w Sanie? 😉

Podsumowując, warto oszczędzać, nabierać ekologicznych nawyków i pić wodę z Sanu. Woda silna – statki nosi!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj