„Podziemia, piwnice i ich tajemnice” – zapowiada się ciekawa niedziela za miasto

Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku wraz z Zarządem Koła Przewodników PTTK w Sanoku serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Podziemia, piwnice i ich tajemnice” 16 lipca 2023 (wycieczka piesza).

W programie
• przejazd na trasie: Sanok – Tyrawa Wołoska – Bircza – Krasiczyn – Przemyśl
• zwiedzanie Przemyśla, a w nim:
– spacer po starówce
– zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej – ok. 1,5 godz.
– czas wolny na całorocznym torze saneczkowym (ok. 2 godz.) lub spacer na
Kopiec Tatarski (panorama Przemyśla i okolic)

Przewodnik Jerzy Szlachcic: w najbliższą niedzielę, 16 lipca, zapraszam do Przemyśla. Tym razem poznamy najnowszą przemyską atrakcję, czyli Podziemną Trasę Turystyczną, która od niedawna, ponownie dostępna jest dla zwiedzających. Trasa prowadzi przez kilkanaście piwnic pod budynkiem przemyskiego ratusza oraz poprzez zabytkowy kolektor sanitarny do Muzeum Historii Miasta. Scenografia trasy i wszystkie ciekawostki, jakie znajdziemy w trakcie jej zwiedzania nawiązują do złotego wieku miasta i pokazują jak Przemyśl stał się bogaty, piękny oraz sławny. Oczywiście nie zabraknie czasu na spacer po przemyskiej starówce i na degustację lodów. Na koniec proponuję relaks przy całorocznym torze saneczkowym, który cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz wyzwala dużą dawkę pozytywnych emocji.
Więc przemyśl i przyjedź!

Wpisowe
• 65 zł (Dzieci i Członkowie PTTK)
• 70 zł (przyszli Członkowie PTTK )

Świadczenia
• transport, wejście z przewodnikiem do Podziemnej Trasy Turystycznej i ubezpieczenie NNW
• bezpłatna usługa przewodnicka Kol. Jerzy Szlachcic

Każdy z uczestników powinien posiadać:
• odpowiedni do spaceru po mieście oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, parasol od deszczu) i obuwie turystyczne
• wyżywienie, picie, dokument tożsamości, pieniądze na bilet wstępu do Podziemnej Trasy Turystycznej (wyliczone i płatne w autokarze: N – 22 zł, U – 11 zł) oraz ewentualny tor saneczkowy (1 zjazd: 8 zł/os.)

Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 14 lipca (piątek) 2023 r. Uwaga: liczba miejsc ograniczona (do 25 os.) wejściem do Podziemnej Trasy Turystycznej !!!

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8:15. Wyjazd o godz. 8:30. Powrót do Sanoka ok. godz. 18:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych