Dziewczynka z parasolką

 

Rzeźba dziewczynki z parasolką powstała w 2004 roku. Sanoczanie od razu ją pokochali i uznali za wizytówkę miasta kultury. W ciągu dwóch dekad rzeźba musiała kilkakrotnie być poddana renowacji. Czynniki zewnętrzne spowodowały, że materiał, z którego została ona stworzona (beton prefabrykowany) podczas ostatniej próby renowacji kompletnie zaczął się rozpadać. Zrobiono wszystko, co możliwe, aby zachować konstrukcję, jednak okazało się, że również wewnętrzne instalacje wodne uległy zniszczeniu i wymagały wymiany, a to spowodowało kompletny rozpad rzeźby.

Dziewczynki z parasolką zdobiącej miejską fontannę – wbrew nieprawdziwym teoriom rozpowszechnianym w sieci – nikt nie ukradł, nie sprzedał ani też nie wywiózł do innego miasta. Po prostu uległa ona takim uszkodzeniom, że nie nadaje się do eksploatacji i nie wróci już na dawne swoje miejsce..
Niestety autora „Dziewczynki z parasolką”, pana Adama Przybysza nie ma już wśród nas i pełne odwzorowanie rzeźby w tym przypadku jest trudne do wykonania. Dlatego doszliśmy do wniosku, że na Placu Wolności powstanie nowa rzeźba.
W związku z tym pytanie do Państwa, do sanoczan: co powinno stanąć na miejscu Dziewczynki z parasolką. Podobna rzeźba. A może coś zupełnie innego. Czekamy na Państwa pomysły w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj