Zakończyło się kilometrowe wyzwanie w I klasie Szkoły Podstawowej nr 6, zaproponowane przez wychowawczynię Sabinę Kurasik. Przez trzy miesiące, od marca do czerwca uczniowie i ich rodziny regularnie uprawiali aktywność fizyczną na świeży powietrzu.

 

Pomysł nie jest nowy, nauczycielka już wcześniej przeprowadzała taką rywalizację. Jednak tym razem zaangażowanie przeszło jej najśmielsze oczekiwania. Do wyzwania przystąpiła większość klasy. Początkowy plan zakładał „dotarcie” nad morze, ale szybko okazało się, że kilometrów zostanie uzbieranych znacznie więcej. Założono więc objechanie Polski dookoła (3500 km). Nawet to udało się pobić, ostatecznie licznik zatrzymał się na 5149,33 km.

Rywalizacja polegała na rejestrowaniu dowolnej aktywności (np. spacer, rower, rolki, pływanie) za pomocą aplikacji, do której wgląd miała wychowawczyni, dodatkowo dokumentowanej zdjęciami i filmikami.

– Chodziło o zachęcanie do zdrowego trybu życia, ruchu na świeżym powietrzu, a jednocześnie integrację rodzinną. Uczniowie obcowali z przyrodą, podziwiali widoki, odkrywali wiele nowych zakątków, zaglądali do zabytkowych miejsc. Promując nasze piękne tereny, krzewili lokalny patriotyzm. Dodatkowo chciałam uatrakcyjnić im edukację przyrodniczą, regionalną. Pracowaliśmy z mapą, na podstawie uzyskanego dystansu sprawdzając, dokąd mogliśmy dotrzeć – wyjaśniła Kurasik, sama dająca przykład podopiecznym.

Najwięcej kilometrów uzbierali: Adam Pach, Maja Jauregui-Zabala, Tobiasz Stabryła. Pełna klasyfikacja w galerii zdjęć.