Wystawa zabytkowych rowerów w Krośnie

 

Wystawa zabytkowych rowerów w Krośnie

Niezwykła wystawa w VIVO! Krosno

W warunkach miejskich są najszybszym środkiem transportu, a używane regularnie niosą szereg korzyści dla zdrowia fizycznego. Mowa o rowerach, których prototyp pojawił się już w czasach antycznych. Od 30 marca do 14 kwietnia w VIVO! Krosno będzie można podziwiać osobliwe okazy jednośladów, w wydaniu vintage. Na wystawę złoży się 35 pojazdów zabytkowych, a wśród nich znajdą się rowery pocztowe, damskie, sportowe i wojskowe, a także taki sam model, jakim w filmie „Le Trou Normand” poruszała się Brigitte Bardot.

Pośród zalet korzystania z roweru jako codziennego środka transportu wymienia się m.in.: zwiększenie wydolności organizmu, redukcję tkanki tłuszczowej, większą mobilność, a przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Wartości techniczne bicykli doceniane są od wieków przez kolejne pokolenia, a już wkrótce w VIVO! Krosno będzie można podziwiać również ich walory wizualne. Od 30 marca amatorzy jednośladów będą mieli szansę napawać się widokiem osobliwych eksponatów. Pojawi się tu 35 rowerów, takich jak: tricykl z 1890 roku, rowery wojskowe z pełnym wyposażeniem, a także egzemplarze z silnikiem pomocniczym. Nie zabraknie również kultowych polskich jednośladów: Goplany, Syreny czy ZZR.

Na wystawie będzie można zobaczyć zabytkowe eksponaty, poznać historię ich powstawania, a także zapoznać się z budową rowerów stworzonych w latach 1890-1988. Dodatkowo ekspozycję wzbogacą przedmioty związane z jednośladami, czyli stare lampy karbidowe, zabytkowe pompki, gogle, przedwojenne foteliki do przewożenia dzieci oraz znaczki rowerowe.
Wystawa będzie dostępna od 30 marca do 14 kwietnia, w godzinach otwarcia Centrum Handlowego.

Organizatorzy zapraszają

Przeczytaj: Do Zagórza na rowerze?

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj