Otwarcie basenów zewnętrznych

Otwarcie basenów zewnętrznych

 

Otwarcie z pompą

W dniu 19 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie zewnętrznych basenów. I chociaż ceremonię przerwał nieproszony gość, to nie pokrzyżował on planów organizatorów i wstęga została przecięta. Deszcz, bo o nim mowa postanowił wedrzeć się nad Sanok, w tak ważnej chwili dla jego mieszkańców, albowiem o basenach zewnętrznych marzono przez lata, szeptano, aż w końcu inwestycja doszła do skutku.

Jest to największa inwestycja, jaka powstała w mieście na przestrzeni ostatnich lat, zjednująca po drodze przychylność Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wpisało ją na listę swoich inwestycji strategicznych. Kryta pływalnia z powodzeniem funkcjonuje od ubiegłego roku, a mieszkańcy miasta korzystają z jej dobrodziejstw codziennie od rana do wieczora, co oznacza, że miejsce to jest ważne nie tylko dla mieszkańców Sanoka, ale także bardzo istotne dla polskiego sportu.

 

Sanocki basen z okresu II wojny światowej

Sanok od bardzo wielu lat posiadał zespół basenów krytych i otwartych w kompleksie sportowym, jakim jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W latach 70. ubiegłego wieku był to w regionie jedyny taki obiekt, który wysłużył się i – co tu dużo mówić – wymagał totalnej zmiany, która nastąpiła, a od 19 czerwca można podziwiać jej efekty. Całkowita powierzchnia użytkowa części basenowej to dla basenów zewnętrznych: 688 m2 oraz 419 m2. To także zaplecza ratowników i pomieszczenia techniczne. Część szatniowo sanitarna basenów zewnętrznych to ponad 200 m2. Z kolei część handlowo gastronomiczna z zapleczem, w której zlokalizowano kawiarnię dla basenów zewnętrznych ma powierzchnię 73,7 m2.

Baseny zewnętrzne mają część rekreacyjną, sportową i rehabilitacyjną, brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi, część rekreacyjną z wydzieloną rwącą rzeką o długości ok 20 m, zjeżdżalnią rynnową otwartą o długości ok 65 m, zjeżdżalnią rodzinną trzytorową o długości ok 66 m, część rehabilitacyjną wyposażoną w urządzenia wodne typu kaskady szerokie, kaskady wąskie, ławeczki z masażem powietrznym, masaże denne, masarze ścienne, część sportową zawierającą czterotorowy basen sportowy o długości 25 m i głębokości wody 120-180 cm. Powierzchnia całkowita lustra wody basenu zewnętrznego to 1000 m2 w tym część rekreacyjna stanowiąca 46,4%, rehabilitacyjna stanowiąca 32,3%, sportowa stanowiąca 21,3% całości. Powierzchnia plaży basenowej o nawierzchni utwardzonej z płyt betonowych to ponad 1000 m2, plaży zewnętrznych służących rekreacji oraz zajęciom sportowym o nawierzchni trawiastej ma pow. ok 7000 m2. Jak już wspominaliśmy w poprzednim numerze jest tu wodny plac zabaw wyposażony w pełni zautomatyzowane rozwiązania zapewniające naturalne ruchy wody w bezpiecznym środowisku rekreacyjnym o pow. 177,0 m2. Są boiska do piłki plażowej i place zabaw dla dzieci.

To otwarcie było inne od wszystkich, a to za sprawą przekazania „pałeczki” sportowcom. Burmistrz w kilku zdaniach podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inwestycji, a następnie zaprosił najlepszych sportowców, którzy za swoje sukcesy otrzymali „Złotą Kartę Sportowca” i to właśnie im przypadło w udziale przecięcie wstęgi i dokonanie symbolicznego otwarcia. Nie dało się nie zauważyć ich zaskoczenia i chociaż nie mieli oni doświadczenia to poradzili sobie doskonale.
„Złota Karta Sportowca” uprawnia do bezpłatnego korzystania z wszystkich obiektów MOSiR w Sanoku przez rok.
Lista osób, które otrzymały „Złotą Kartę Sportowca”:
1
Patryk Sawulski MSS „GRYF” Sanok
2
Kamil Rościński Stowarzyszenie SAMURAJ Sanok
3
Maciej Czopor Klub Szachowy „Polonia Wrocław”
4
Konstancja Iwańczyk UKS „Spartanie”
5
Victoria Kozieł UKS „Spartanie”
6
Amanda Gembalik UKS „Spartanie”
7
Michał Karol Ostrowski Stowarzyszenie TS VOLLEYBALL Sanok
8
Julia Kogut UKS SPRINT Sanok
9
Mateusz Rogos UKS „Niedźwiadki”
10
Piotr Michalski Sanocki Klub Łyżwiarski „Górnik”
11
Piotr Nałęcki Sanocki Klub Łyżwiarski „Górnik”
12
Jakub Paweł Sujkowski Stowarzyszenie Sanocki Unihokej
13
Kacper Jakub Cęgiel Stowarzyszenie Sanocki Unihokej
14
Michał Pawłowski UKS MOSiR Sanok
15
Arkadiusz Borczyk AUTOMIBILKLUB Małopolski
16
Martyna Posadzka UKS „Spartanie”
17
Emma Mazur UKS MOSiR Sanok
18
Izabela Bednarz UKS „Spartanie”

esw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj