INTERWENCJA SANOK

Zadzwoniła do nas kobieta, która znalazła papużkę. Papużka być może komuś uciekła. Czas przedświąteczny, wzmożone mycie okien, być może przez takie otwarte okno wyfrunęła. Kobieta papużce udzieliła schronienia i… Co dalej? Co zrobić, gdy znajdziemy egzotyczne, udomowione zwierzę.

Najlepiej nie łapać zwierzątka, tylko zadzwonić od razu do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej, gdzie do każdego zgłoszenia podchodzą bardzo indywidualnie.Musimy mieć pewność, ze zwierzę jest rzeczywiście bezdomne, a nie dzwoni ktoś kto chce się pozbyć swojego zwierzęcia- mówi Jacek Gomółka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej – Poza tym, należy pamiętać, że zwierzę może być chore, agresywne lub niebezpieczne. Kogo wyślemy do zwierzęcia, zależy od wielu czynników, ale zawsze będą to wykwalifikowane osoby z odpowiednim sprzętem.

Urząd nie pracuję całą dobę, a co zrobić kiedy znajdziemy zwierzę o innej porze dnia? Najlepiej zadzwonić do Straży Miejskiej. Kiedy Straż nie odpowiada, pozostaje nam, policja.

Nasza czytelniczka, zadzwoniła do nas i nadal szuka właściciela. Papużka musiała wcześniej mieszkać z jakimś melomanem, bo żywo reaguje na muzykę poważną. Czytelniczka w okolicach ulicy Matejki rozwiesiła ogłoszenia, my podaliśmy informacje na Facebooku, ale do tej pory nikt się nie zgłosił.Jeżeli nadal nikt się nie upomni op swoją papużkę, będziemy szukać dla papużki nowego domu. Ważne, aby nowy właściciel był odpowiedzialny i przemyślał poważnie adopcje papużki. Nie chciałabym, narażać ptaszka na więcej stresu związanego z przeprowadzkami. – mówi pani Małgorzata, która tymczasowo udzieliła schronienia papużce.

O tym poinformujemy za pośrednictwem Facebooka.