Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych dofinansuje działania na rzecz osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych dofinansuje działania na rzecz osób niepełnosprawnych

Stanisław Chęć, starosta sanocki wraz z wicestarostą Januszem Cecułą oraz skarbnikiem powiatu – Edytą Szałankiewicz podpisali 7 lipca w Rzeszowie z Pełnomocnikami Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych – Małgorzatą Magdoń i Maciejem Szymańskim umowę na realizację „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w obszarze D, F.

Umowa zakłada dofinansowanie w wysokości 70% zakupu mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy oraz autobusu przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych dla gminy Zagórz.

Natomiast w wysokości 80% zostaną dofinansowane dwa kolejne zadania, tj.: wymiana okien w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „ Świetlik” w Sanoku oraz remont i wymiana wyposażenia Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Progres” w Sanoku.

Łączna wartość dofinansowania czterech zadań to 511 634,25 zł.

źródło: Powiat sanocki

2 KOMENTARZE

  1. Pomoc dla tych osób niepełnosprawnych że ho ho. Zarobią firmy od okien, i inni niosący „pomoc”. PFRON do likwidacji – Zarabianie na takich chorych ludziach to jest pomoc, ale samym sobie….PFRON nie posiada własnych środków – te umowy są nic nie warte. 511 tys. zł – to spora kwota – 51 osób niepełnosprawnych mogłoby dostać po 10 tys. zł. To byłaby pomoc, a nie wymiana okien…Co z parapetami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj