Zaczarowane akwaforty…

0
85

Zaczarowane akwaforty…

Elżbieta Radzikowska tworzy swój indywidualny, niepowtarzalny styl, po mistrzowsku posługując się techniką akwaforty, a jest jedną z nielicznych, którzy pozostali wierni tej szlachetnej i starej technice warsztatowej. Mistrzyni małej formy i ekslibrisu – na tym polu zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień – zawsze zachwyca i wzrusza swoimi pełnymi wdzięku, elegancji i humoru pracami.

W twardej, surowej blasze akwafortowej, za pomocą kresek i cieni, starannie dopracowując szczegóły, w sobie tylko znany sposób Artystka wyczarowuje i uzewnętrznia swoje widzenie świata. Ilu jeszcze dzisiaj twórców mozolnie oddaje się trudnej bardzo technice akwaforty? Prowadząc pięknie i zmysłowo graficzną rozmowę pobudza wrażliwość i wyobraźnię każdego, kto ogląda jej dzieła.
Artystkę fascynuje piękno kobiet. Pokazuje swoje bohaterki w lekkim zaciemnieniu czy zakryciu po to, aby spowodować zaciekawienie ich naturą.

Zmysłowe skojarzenia mogą pojawić się wszędzie, w pozornie abstrakcyjnych rysunkach, w owocach wyłożonych na parapecie okna czy w rzędzie sympatycznych kotków. Zawsze temperament artystyczny idzie w parze z precyzją wykonania i warsztatem artystycznym najwyższej próby.

Wystawa grafik i ekslibrisów Elżbiety Radzikowskiej to za każdym razem wydarzenie artystyczne. Zapraszam do Sanockiej Galerii Ekslibrisu – tym razem do świata zaczarowanych akwafort.
Zbigniew Osenkowski
(ze wstępu do katalogu wystawy)

Zaczarowane akwaforty…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.