Otwarcie nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku

20 lutego odbyło się oficjalne otwarcie nowych siedzib Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w budynku byłej Bursy Szkolnej przy ul. Szopena 5 w dniu.  W otwarciu uczestniczyli oczywiście dyrektorzy placówek Maciej Drwięga i Grzegorz Kozak oraz poseł Piotr Uruski, starosta Roman Konieczny, wicestarosta Wacław Krawczyk,  wójt Mateusz Bałaban, radny Damian Biskup, naczelnicy starostwa powiatowego, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych, pracownicy i media.

Na otwarciu zabrakło burmistrza miasta Sanoka, lecz jego nieobecność była zrozumiała ze względu na sesję Rady Miasta, w której uczestniczył. Burmistrz Tadeusz Pióro wysłał list gratulacyjny, w którym wyraził radość z powodu przeprowadzki i nadzieję, że praca obydwu placówek będzie przebiegała jeszcze bardziej profesjonalnie, a podopieczni placówek będą mieli przestrzeń i opiekę na jeszcze lepszym poziomie.

Radość z powodu przeniesienia placówek jest zrozumiała. Poradnia przez 15 lat mieściła się na ulicy Kościuszki 16, w o wiele mniejszych pomieszczeniach. Powierzchnia użytkowa na Szopena jest trzykrotnie większa, dzięki czemu gabinety są bardziej przestronne. Więcej miejsca to dodatkowe możliwości. Jak wspomniał dyrektor Maciej Drwięga, są sale, które będą mogły być salami sensorycznymi i już został złożony wniosek o odpowiednie wyposażenie. Gabinety logopedyczne, gabinety do feedbacku na Kościuszki były bardzo malutkie i na dodatek przejściowe, a teraz są przestrzenne i każdy ma osobne wejście.

Poradnia funkcjonuje 50. rok, tym bardziej wszystkich ucieszyła przeprowadzka w rok jubileuszu. Pracownicy są zadowoleni, że sale są bardzo ładne i zapewniają przy pracy z dziećmi czy osobami niepełnosprawnymi uczucie intymności i spokój.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna jest jedyną tego typu placówką na terenie powiatu sanockiego, w związku z tym 114 placówek oświatowych może korzystać z pomocy Poradni, czyli około 11 tys. dzieci. Rocznie zakłada się 1200-1400 nowych kart. Obszar, który wymaga wsparcia, to jest obszar terapeutyczny i dyrektor Maciej Drwiega stara się, by pomoc psychologiczną w placówce zwiększyć. Niestety rytm współczesnego życia, nowe problemy, nowe technologie sprawiają, że coraz więcej  dzieci potrzebuje wsparcia. Obecność dwóch placówek w jednym budynku dyrektorzy i pracownicy również uważają za korzystne, gdyż ich działania są podobne i na celu mają pomoc ludziom.

 

1 KOMENTARZ

  1. Poseł na Sejm w Poradni Psychologicznej? Jeśli wszyscy posłowie jeżdżą po remizach w swoich miejscach zamieszkania i zamiast debatować nad losami kraju przecinają wstążki, to ja się pytam – czy leci z nami pilot?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj