Weekend z nowym

Weekend z nowym „Tygodnikiem Sanockim”

W dniu, kiedy ukazuje się gazeta, zaplanowano otwarcie stadionu „Wierchy”, stąd „Wierchy” na okładce najnowszego numeru „Tygodnika Sanockiego”. Stadion, mocno wpisany w dzieje miasta, powstał przed II wojną światową i był świadkiem wielu wydarzeń, nie tylko sportowych. O nich na pewno będzie mowa podczas ceremonii, a my o tym napiszemy Państwu za tydzień.

W bieżącym wydaniu proponujemy Państwu spotkanie z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej, który istnieje 25 lat i w gościnnym PWSZ-ecie świętował swój jubileusz. Gratulujemy młodym pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy 14 maja składali ślubowanie i otrzymali czepki. Obserwowaliśmy zmagania zdolnych matematyków, którzy rywalizowali w konkursie, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące; jest w tych młodych pozytywna – oby zaraźliwa! – moc.

Prezentujemy nową powieść, której akcja toczy się w Bieszczadach, o „Dziewczynie z gór”, napisanej przez dziewczynę z Gdyni – Małgorzatę Wardę. Podglądamy przedsiębiorczych, którzy sanoczanom proponują zdrowe odżywianie, łącząc pożyteczne z… pożytecznym.

Opowiadamy o zdarzeniach z czasów I wojny i niezwyczajnych losach Władysława Latosia, urodzonego w Grabownicy Starzeńskiej. Wzruszający tekst, zatytułowany „Mamo, to ja, twój syn…”, nadesłał do redakcji nasz nieoceniony współpracownik i czytelnik z Trepczy.

Pani Maria Faran, urodzona w Polanie i wygnana z Polany, po powrocie w rodzinne strony oddała się pracy społecznej i zajęła upamiętnianiem dziejów rodzinnej miejscowości. O swoim życiu opowiada Lidii Tul-Chmielewskiej.

Amelia Piegdoń tropi porosty w Tarnawie Niżnej, a Szymon Jakubowski wchodzi na trop „Portretu młodzieńca”, jednego z najbardziej poszukiwanych obrazów na świecie.

A my zapraszamy Państwa na otwarcie „Wierchów”, na projekcję filmu „Łukasiewicz nafciarz romantyk”, na spotkanie z Antonim Liberą i Januszem Szuberem.

Dobrej lektury, jak najlepszych wrażeń.

msw

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj