W Biegu Tropem Wilczym na Pogórzu Bukowskim pobiegło 250 osób!!!

250  biegaczy dobiegło do mety podczas tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym w Bukowsku. Z roku na rok wydarzenie biegowe w Bukowsku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podobnie jak w poprzednich latach trasy prowadziły szutrowymi drogami Pogórza Bukowskiego, gdzie przy pięknej wiosennej pogodzie pobiegli wspólnie zawodnicy w różnym wieku. W Biegu Rodzinnym na dystansie 1963 m  odwołującym się do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek, wzięły udział całe rodziny również z małymi pociechami, młodzież ze szkół podstawowych i średnich, ze szkółek sportowych, a także seniorzy ze swoimi wnukami. Bieg na tym dystansie, choć bez klasyfikacji i pucharów, był świetną wspólną i rodzinną zabawą, gdzie rywalizacja sportowa była drobnym, mało znaczącym dodatkiem.

Na mecie 10 km trasy stanęła liczna grupa doświadczonych biegaczy, ceniąca przełajowe biegi górskie po szutrach Pogórza Bukowskiego. W klasyfikacji OPEN na  10 km triumfował Damian Dziewiński z 3 PBOT/35blp/ SanOK biega, który ukończył bieg w czasie 39:45. Wśród kobiet najlepsza była Renata Hołowaty z czasem 47:23.  Zwycięzców w 5 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz w kategorii OPEN puchary i nagrody wręczyli gospodarz wydarzenia Wójt gminy Bukowsko Marek Bańkowski, Starosta Sanocki Stanisław Chęć oraz Karol Podgórki z firmy OPAL- główny sponsor biegu. Szczegółowe wyniki na stronie https://bukowsko.pl/art/2693/w-biegu-tropem-wilczym-na-pogrzu-bukowskim-pobieglo-250-osb

W trakcie wydarzenia nie zabrakło pysznego jedzenia przygotowanego przez panie z KGW Bukowianki z Bukowska oraz atrakcji dla miłośników historii i militariów oraz przyrody.
Dla biegaczy oraz kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje, z których korzystały licznie zarówno dzieci jak i dorośli. Muzeum Militariów i Techniki w Woli Sękowej, przy współpracy z Podkarpackim Stowarzyszeniem Poszukiwaczy „Ocalić od Zapomnienia” rozbudzało pasję do historii, szczególnie tej lokalnej, z  żołnierzami 35 Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka można było postrzelać z broni ASG, wziąć do ręki oryginalne egzemplarze współczesnej broni palnej, a także nauczyć się zasad pierwszej pomocy z instruktorami uratujżycie.pl. Natomiast edukatorzy z Nadleśnictwa Lesko oraz z Fundacji Ekologicznej Arka odkrywali przed uczestnikami tajniki natury i potrzebę jej ochrony, pokazując proste rozwiązania, które każdy z nas może wcielić w życie.  W remizie OSP w Bukowsku na warsztatach artystycznych z Centrum Usług Społecznych powstały piękne mandale wilków.  Przygotowano także wystawę prezentująca historię Żołnierzy Niezłomnych.

Organizatorem biegu jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej we współpracy z Gminą Bukowsko i Powiatem Sanockim Bieg Tropem Wilczym cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością.