Lipińskiego, Beksińskiego, Dworcowa – modernizacja tych ulic rozpocznie się w przyszłym roku

Podpisano umowę na wykonawstwo modernizacji drogi i chodników ulicy Lipińskiego. Taka wiadomość nadeszła pod koniec ubiegłego tygodnia z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Otrzymaliśmy informację, że została podpisana umowa na wykonawstwo modernizacji drogi i chodników ulicy Lipińskiego. O to zabiegało wiele osób w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od kiedy zostałem burmistrzem, podejmowałam starania, żeby tej ulicy nadać odpowiedni wygląd. Pukaliśmy do drzwi dyrektora GDDKiA, ministrów, wykorzystywaliśmy posłów z sejmowej Komisji Infrastruktury.  W tym roku ogłoszono przetarg, a w przyszłym roku ruszy inwestycja. W tym samym czasie rozpocznie się budowa dworca multimodalnego. Stary zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowy, który będzie ładnie korespondował z odnowioną nawierzchnią i chodnikami ulicy Lipińskiego. W ramach tego zadania zostaną zmodernizowane ulice Kolejowa i Lwowska. Przypomnę, że w związku z budową obwodnicy zostaną wyremontowane ulice Beksińskiego i Dworcowa. Na Posadzie drogi zostaną odnowione,  będą się dobrze prezentować, i to w całym ciągu. Nasze działania na szczeblach GDDKiA, na szczeblach ministerialnych odniosły skutek i należy się z tego cieszyć – informuje burmistrz Pióro.

Na zdjęciach – ulica Lipińskiego od przejazdu kolejowego po do zakrętu w Kościelną. Nikt nie wątpi, że nawierzchnia jezdni i chodniki nadają się do gruntownej modernizacji.

Po oddaniu obwodnicy ruch na Lipińskiego zmniejszy się i nie jest wykluczone, że będziemy tamtędy jeździć w dwu kierunkach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj