Poszerzenie granic Sanoka: nowe otwarcie

 

Poszerzenie granic Sanoka zostało wpisane w strategię rządową. Przedstawiciele obydwu samorządów – miasta i gminy Sanok – zostali o tym poinformowani przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart w ubiegłym tygodniu, podczas wizyty pani wojewody w Sanoku. W czwartek 26 sierpnia przewodniczący Rady Miasta otrzymał decyzję ministra spraw wewnętrznych w tej sprawie.

Pismo z ministerstwa

W treści pisma, skierowanego do przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Romaniaka, czytamy:

„Zgodnie z uzasadnieniem przyjętego przez Radę Ministrów rozporządzenia z dnia 30 lipca 2021 r. […] minister właściwy do spraw administracji publicznej, z uwagi na społeczne uwarunkowania oraz cele rozwojowe miasta, w szczególności w kontekście planowanych inwestycji o charakterze strategicznym dla subregionu, tj. koncepcji produkcji wodoru, podejmie działania z urzędu celem przygotowania w 2021 roku optymalnych rozwiązań dotyczących zmian granic miasta Sanoka”.

Minister informuje także, że wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwróciła się z prośbą o ponowne rozpatrzenie wniosku Rady Miasta Sanoka w sprawie zmiany granic administracyjnych polegającej na przyłączeniu do Sanoka sołectw Bykowce i Zabłotce oraz części obszaru sołectwa Trepcza.

Kolejny krok

Kolejnym krokiem będzie opinia Rady Miasta Sanoka – o opinię w sprawie przyłączenia do Sanoka sołectw Bykowce i Zabłotce oraz części obszaru sołectwa Trepcza tym razem zwraca się do radnych minister spraw wewnętrznych i administracji. Radni powinni wypracować taką opinię w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Większy Sanok to konieczność

– Jeżeli chcemy myśleć o rozwoju, musimy powiększyć Sanok. Z jednej strony poszerzenie granic pozwoli na uporządkowanie czy też urealnienie dochodów i wydatków, które ponosi miasto, przejmując na siebie funkcje, z których od wielu lat rezygnuje gmina. Oświata jest jedną z nich i myślę, że doskonale to rozumieją mieszkańcy Bykowiec czy Zabłociec, ponieważ są to sołectwa, w których nie ma szkół. Czas skończyć z dotychczasowym nieracjonalnym podziałem administracyjnym, który faktycznie istnieje tylko na mapach. Cieszę się, że rząd RP dostrzegł potencjał rozwojowy Sanoka, a plan poszerzenia granic zyskał wsparcie wojewody podkarpackiego i Związku Miast Polskich. Większy Sanok to lepsza przyszłość dla naszych dzieci. Bez odważnych decyzji nie będziemy mogli sięgać po wsparcie finansowe na duże inwestycje prorozwojowe, a tylko tak możemy w przyszłości zapewnić dobrą pracę i wyższy poziom życia mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że jesteśmy właśnie w tym miejscu – komentuje nowe otwarcie procesu poszerzenia granic miasta burmistrz Tomasz Matuszewski.

Poszerzenie granic Sanoka: nowe otwarcie

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze. Kolejne głosy PRZECIWKO obecnemu włodarzowi. Druga kadencja to już tylko marzenia.
    Skoro gościu ma gdzieś 98% głosów na NIE to zobaczymy co powie jak za dwa lata przyjdzie z namiotem prosić o nasze głosy. Czas szybko a tu nikt nie zapomina. Powiekszanie Sanoka to nic innego jak ratowanie budżetu a szczegołnie chodzi tu o Trepcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj