WĘDKARSTWO

Jubileusz dla „dwójki”

Drużynowe Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka doczekały się okrągłego jubileuszu, bo na dużym stawie w „Sosenkach” rozegrano 20. edycję tradycyjnej imprezy. Tym razem zwycięstwo odniósł zespół koła nr 2.
Do walki przystąpiło osiem drużyn, reprezentujących nie tylko koła wędkarskie, ale również organizacje i zakłady pracy. Zawody rozgrywano przy kiepskiej pogodzie (mocny wiatr, deszcz pod koniec zmagań), więc wyniki były przeciętne. Brały głównie krąpie i płocie, choć trafiło się też kilka karpi i linów, jak również… żyłek przegryzionych przez drapieżniki.
Po kilku godzinach łowienia najlepsze okazało się koło nr 2, którego skład tworzyli:Edward Król, Konrad Chanas i Piotr Wołoszyn. Miejsce 2. zajęła Społeczna Straż Rybacka (Sylwester Michalak, Jan Kocyłowski i Piotr Hanejko), a 3. koło nr 1 w Zagórzu (Tomasz Batruch, Paweł Mołczan i Łukasz Sokół).
Burmistrz Tadeusz Pióro wręczył nie tylko puchary i nagrody dla najlepszych drużyn, ale również pamiątkowy grawerton dla gospodarza stawów w „Sosenkach”, czyli koła nr 3, które od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku organizuje te zawody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.