„Skansen od kuchni” dla Lenki

 

„Iskierka” i jej anioły znad Sanu. Zbieramy środki na operację Lenki25 czerwca to dzień, w którym sanoczanie solidaryzują się dla dziewczynki tracącej wzrok. Lena Grimm potrzebuje pilnie operacji. Dzięki uprzejmości dyrektora skansenu zapraszamy Państwa na niecodzienne zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego.

24 czerwca, czyli w sobotę przed piknikiem „Sanok dla Lenki”, odbywającym się na Rynku, możecie Państwo zwiedzić skansen od kuchni. Na niecodzienne wycieczki zaprasza Edyta Wilk, redaktorka „Tygodnika Sanockiego”, przewodnik skansenu i osoba, której praca dyplomowa stała się zaczynem do wydania książki „Łemkowskie Smaki”. Edyta opowie o tym, jak kiedyś jadano, jak wyglądała kuchnia w domach Bojków i Łemków i… zdradzi kilka dawnych przepisów.

Obowiązują zapisy: edytawilk@tygodniksanocki.pl

Pierwsza wycieczka o godz. 10.00, druga o 12.00

Gdyby było więcej chętnych, możliwa będzie trzecia o 14.00 🙂

W związku z akcją „Sanok dla Lenki” opłata przewodnicka i koszt biletów zostaną przekazane na operację Iskierki znad Sanu.

Zapraszamy serdecznie!

„Iskierka” i jej anioły znad Sanu. Zbieramy środki na operację Lenki

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobra inicjatywa Pani Edyto! Oby więcej tego typu akcji dla naprawdę potrzebujących. Akcje charytatywne jednak nie rozwiążą licznych ludzkich problemów i chorób. System NFZ jest w tym wypadku do d…y. Są pieniądze na TV, na bzdury kulturalne (wszędobylskie), BWA, Puchatek, Gagatek, na organy w różnych parafiach (takie prawdziwe) się zbiera – powinny być też pieniądze na ratowanie wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj